מוטי חלימי – ביוגרפיה

מוטי חלימי, מנכ"ל תיאטרון השעה הישראלי הנו בעל ניסיון של עשרות שנים בתחום וזיקה אמנותית שהתפתחה תוך כדי עשייה ותנועה. הוא נחשב לאחד מהמנהלים המובילים בתחום ובנוסף להיותו מפיק הוא אף שותף בבחירות האמנותיות של התיאטרון, בבחירת יוצרים, בחירת הצגות, בחירת כותבים, בחירת שחקנים ועוד.

מוטי חלימימוטי חלימי נולד בתל אביב להורים עובדי מדינה ו-4 אחים, למד בתיכון בתל אביב, שירת בתחום ההדרכה בצה"ל ולמד באוניברסיטת ת"א ניהול תרבות ואמנות. בהמשך הקים חברת הגברה שנקראה "אורקולית 2000", אשר נתנה שירותים לתיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער, במשך כ-10 שנים.

מוטי חלימי אהב מאז ומעולם תיאטרון והוקסם במיוחד מתיאטרון שמיועד לילדים ונוער. ברבות הימים הוא  חבר לבתה של אורנה פורת, ליטל פורת ויחד החליטו השניים להקים תיאטרון המיועד לילדים ולנוער.

לאחר 25 שנים של פעילות, קיבל התיאטרון הכרה נוספת ממנהל תרבות והיא – הפיכתו מתיאטרון קטן לתיאטרון בינוני. כיום מריץ התיאטרון כ-1700 הצגות לעונה והוא בין 2 התיאטראות הגדולים בארץ בתחום של הצגות לילדים ולנוער.

תיאטרון השעה הישראלי בניהולו של מוטי חלימי מעלה הצגות אקטואליות, בנושאים ערכיים וכאלו שלא נחקרו דיים לעומק, כגון הצגה בסימן 40 שנה למבצע אנטבה- על אלוף משנה בצה"ל שנפצע בקרב, הצגה המשתפת את הקהל עם התמודדות של משפחה עם אחד מילדיה שהינו ילד אוטיסט, הצגה שזכתה במספר פרסים, וכן, הצגה על מאבקה של ילדה חירשת לקבלתה כשווה בין שווים, הצגה הצגה שזכתה במקום הראשון בפסטיבל חיפה. הצגה בולטת נוספת של תיאטרון השעה היא הצגה המספרת את סיפורה של אירנה סנדלר, חסידת אומות עולם שהצילה 2500 ילדים מגטו וורשה בשואה.